0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaProgramiranjeIoT naprave v globalnem AWS oblaku – 4. del

    IoT naprave v globalnem AWS oblaku – 4. del

    Svet elektronike colorAmazonove spletne storitve v računalniškem oblaku (AWS) lahko uporabljamo tudi v IoT napravah z ESP8266, ESP32, WINC15x0, WFI32E in drugimi IoT Wi-Fi moduli. Kako jo izdelamo in kako deluje AWS IoT naprava? Katere storitve ponuja oblak? Kako z njim povežemo dve oddaljeni napravi? Kako varno je? Koliko stane?

    V preteklem nadaljevanju smo videli, kako IoT napravo povežemo z AWS navideznim PC. Lotili smo se tudi razvoja AWS Lambda funkcij za razpoznavanje slik iz ESP32-CAM in videli, kako pri tem koristno uporabljamo AWS S3 storitve. Podatkovna zbirka AWS DynamoDB pa omogoča strukturirano hrambo in hitro dostopnost podatkov. Zato je nepogrešljiva pri številnih IoT aplikacijah, ki se spogledujejo s področjem informatike.
    Tokrat se zato lotimo projekta, s katerim bomo izkoristili potencial AWS DynamoDB v povezavi z AWS IoT Core. Še prej pa bomo spoznali majhno, a priročno Microchipovo razvojno ploščico PIC-IoT, ki združuje WINC1510 Wi-Fi komunikacijski modul, PIC24FJ128GA705 mikrokontroler, SAMD21E18A razhroščevalnik (USB/RS-232 most in PIC24FJ128GA705 programator), napetostni regulator in polnilnik litijevih baterijskih akumulatorjev, iz katerih se lahko napaja. Za povezovanje vtičnih modulov je na voljo mikroBUS Click konektor, sestavljen iz dveh ob roku nameščenih enovrstičnih vtičnic s po osmimi priključki. Je pa res, da konektorja ne bomo potrebovali, saj sta na ploščico že vgrajena tudi merilnik osvetlitve (TEMT6000) in temperaturno tipalo MCP9808, kar je dovolj za osnovno preizkušanje. Tretji miniaturni čip, ATECC608A, je namenjen zagotavljanju kriptografske avtentifikacije, ki je potrebna za dostop do oblačnih storitev.

    Slika 1: PIC-IoT modul z vzpostavljeno povezavo z AWS oblakom

    Ta vsebina je samo za naročnike

    Če želite odkleniti to vsebino, se naročite.