0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaProgramiranjeIoT naprave v globalnem AWS oblaku – 3. del

    IoT naprave v globalnem AWS oblaku – 3. del

    Svet elektronike colorAmazonove spletne storitve v računalniškem oblaku (AWS) lahko uporabljamo tudi v IoT napravah z ESP8266, ESP32, WINC15x0, WFI32E in drugimi IoT Wi-Fi moduli. Kako jo izdelamo in kako deluje AWS IoT naprava? Katere storitve ponuja oblak? Kako z njim povežemo dve oddaljeni napravi? Kako varno je? Koliko stane?

    Povezava AWS IoT naprave z AWS VPC strežnikom

    Slika 1: IoT naprave in AWS storitve

    V preteklem nadaljevanju smo se najprej loti alternativnih možnosti dostopa do AWS IoT storitev z množico razvojnih plošč na osnovi WINC15x0 modula. Zanimala nas je tudi alternativna možnost ožičene komunikacije IoT naprave z AWS oblakom, za katero smo uporabili kar Microchip PIC32MZ EF Starter kit z vgrajeno LAN8720 hčerinsko ploščico. Za alternativno testirane AWS nastavitev in storitev ter ustreznosti izdelanih e-certifikatov, smo na PC namestili tudi DOS AWS konzolo in OPENSSL. V nadaljevanju smo preizkusili Microchipov Wi-Fi modul WINC1510 in spoznali, kako uporabljamo AWS IoT z AWS Lambda funkcijami, ki omogočajo analitične in statistične obdelava podatkov, ne da bi za to potrebovali lasten navidezni AWS strežnik. Nazadnje smo v AWS vzpostavili tudi navidezni strežnik.

    Tokrat bomo videli, kako IoT napravo povežemo z AWS navideznim PC, ki smo ga ustvarili v preteklem nadaljevanju. Lotili se bomo tudi razvoja AWS Lambda funkcij za razpoznavanje slik iz ESP32-CAM in videli, kako pri tem koristno uporabljamo AWS S3 storitve.

    Povezava AWS IoT naprave z AWS VPC strežnikom

    Ta vsebina je samo za naročnike

    Če želite odkleniti to vsebino, se naročite.