0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoSIEMENSOV DEMO center

    SIEMENSOV DEMO center

    Siemens d.o.o.
    Informacije: Andrej Lazovič
    2019_278_11

    Siemens ima v Sloveniji zgrajen demo center, ki strankam omogoča brezplačno dostopanje in preizkušanje najnovejše opreme s področja avtomatizacije, pogonske tehnike in komunikacij na daljavo.

    Dostop do demo centra poteka na daljavo, povezava poteka preko RDP (Remote Desktop Protokol) z oddaljenim računalnikom, na katerem so nameščena vsa potrebna inženirska orodja. Spremljanje dogajanja je mogoče preko PTZ (Pan Tilt Zoom) kamere, ki omogoča spremljanje dogajanja v demo centru. Dostop do kamere je mogoč s spletnim brskalnikom ali z mobilno aplikacijo. Spletni vmesnik omogoča izklapljanje in vklapljanje napajanja posameznih naprav, ki ga zahtevajo nekatere aplikacije za vklop določenih funkcij (npr. varnostnih funkcij).

    Strojna oprema

    V demo centru so nameščeni krmilniki od najšibkejšega LOGO! 8, CPU 1215C do enega izmed najzmogljivejših krmilnikov CPU 1516TF, ki omogoča hkrati uporabo varnostne funkcionalnosti in tehnoloških objektov za kinematiko, CAM urejevalnika in druge. Po potrebi so dodani tudi CPU 315F/317 in CPU 416, pri katerih je možno preizkusiti komunikacijo starih krmilnih sistemov S7-300 z novimi S7-1500.

    S področja frekvenčnih regulatorjev sta nameščena dva S210 vključno s servomotorjem in frekvenčni regulator G120 s kontrolno enoto CU240E-F. Na CU240E-F je povezan asinhronski motor, ki ima na osi prigrajen HTL enkoder, povezan na TM Count 1 kartico ET200SP periferne enote.

    Ostala nameščena oprema zajema analizator električne energije PAC3200 s tokovniki, zaslon na dotik TP700 Comfort, PROFINET tipke, temperaturno tipalo in sistem za neprekinjeno napajanje UPS1600. UPS je mogoče na daljavo vklapljati in izklapljati ter se povezati nanj preko OPC UA. Temperaturno tipalo je vezano na analogno kartico ET200SP periferije, ki ima poleg analognih I/O nameščene še varnostne kartice F-DI, F-DQ in F-RQ.

    Programska oprema
    Programska oprema vsebuje celoten nabor, ki ga omogoča TIA Portal, z vsemi pomožnimi dodatki. Poleg programskega orodja za programiranje krmilnikov STEP7 Professional V15.1, je nameščen tudi WinCC Professional V15.1, ki omogoča izdelavo vizualizacije in SCADA sistemov. SIMATIC Energy Suite omogoča učinkovito izdelavo programa za energetski monitoring, spremljanje porabe in vrednotenje električne energije, ogrevane vode, plina in drugih. Za potrebe konfiguriranja frekvenčnih regulatorjev je nameščen SINAMICS Startdrive V15.1.

    Za potrebe simulacij je nameščeno simulacijsko orodje S7-PLCSIM Advanced V2.0 SP1, ki omogoča simuliranje virtualnih PLC-jev in v povezavi s SIMIT V10.1, nudi možnosti za simulacijo kompleksnih, karakterističnih modelov motorjev s povratno zanko ali simuliranje reaktorskih posod in ostalih elementov procesne tehnike.

    Primeri uporabe na krmilnikih in pogonski tehniki

    V demo centru je mogoča medsebojna sinhronizacija več osi na motorjih (npr. absolutna, hitrostna). Poleg standardnih pogonskih funkcij lahko z uporabo PROFIsafe komunikacije upravljamo varnostno integrirane funkcije (SS1: Safe Stop 1, STO: Safe Torque Off in druge) na pogonih.

    Uporaba tehnoloških objektov (TO_CamTrack) omogoča, da lahko združujemo do 32 osi motorjev, ki povezano delujejo in sledijo druga drugi. V našem demo centru je to mogoče izvesti na treh motorjih.

    Integrirane naprave podpirajo OPC UA protokol za medsebojno komunikacijo. Možna je komunikacija med krmilniki S7-1500 (server-client) ali direktna integracija UPS preko OPC UA protokola na SCADA sistem ali HMI panel. Nameščen je tudi programski paket SIMATIC NET, ki OPC UA strežnik ustvari na osebnem računalniku, preko S7 pa je mogoča komunikacija s krmilniki starejših generacij, ki OPC UA strežnika direktno na krmilniku ne podpirajo.

    Funkcija I-Device znotraj programskega okolja TIA Portal omogoča komunikacijo med primarnim krmilnikom in večjim številom krmilnikov, hkrati pa se krmilniki povezujejo na višji krmilni nivo. Tak primer so na primer AGV vozila (Automated Guided Vehicles), ki se samostojno gibljejo po proizvodnji in za lastno krmiljenje uporabljajo lasten krmilnik, hkrati pa se povezujejo s krmilnikom na višjem nivoju, ki jim dodeljuje opravila, ki jih morajo izvesti. Tak način omogoča povezavo naprav (AGV vozil) na več primarnih krmilnikov in iz več različnih projektov. Integracija poteka preko GSD datotek, ki jih lahko izvozimo in uporabimo v več različnih projektih.

    Viri:
    Več praktičnih primerov je dosegljivih na spletni strani: https://support.industry.siemens.com.

    Kontakt za dostop do demo centra:
    andrej.lazovic@siemens.com
    in
    jernej.culetto@siemens.com
    Siemens d.o.o.
    Letališka cesta 29c
    1000 Ljubljana
    www.siemens.com