0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoSiemens, dnevi avtomatizacije

    Siemens, dnevi avtomatizacije

    Podjetje Siemens d.o.o. je 21. maja letos v Koloseju v Ljubljani spet pripravilo dneve avtomatizacije, dogodek z naslovom »Automation Days 2015«, kjer so predstavili več Siemensovih novosti s področja industrijske avtomatizacije. Poudarek je bil na tem, da lahko nove rešitve dodatno povečajo prilagodljivost, učinkovitost in produktivnost industrijske proizvodnje.

    Slike niAvtomatizacija ne bi bila to, kar je, če ne bi bila namenjena industriji. Kot je industrija najpomembnejše področje slehernega gospodarstva, tako je avtomatizacija najpomembnejši člen v neki masovni industrijski proizvodnji, če želimo obdržati nek določen stalen nivo kvalitete izdelkov, proizvesti več v krajšem času ter tako znižati proizvodne stroške in hkrati povečati konkurenčnost izdelka na tržišču. In kadar teče beseda o avtomatizaciji, ne moremo mimo vodilnega podjetja na tem področju, podjetja Siemens, ki na tem področju že desetletja postavlja smernice in standarde.

    Internet postaja z vsakim dnem bolj pomembno središče dogajanja vsega, v industriji pa je prav internet omogočil, da lahko med sabo povezujemo različne stroje, protokole in skupine inženirjev na različnih koncih sveta. V različnih krogih se pojavlja neka nova beseda, smer, program, ki jo imenujemo »Industrija 4.0«. Nemška vlada je ta program začela in sponzorirala, ter ga imenovala »Industrie 4.0«, njen namen pa je bil podjetjem vzpostaviti neko pot, smernice za njihovo vključevanje v digitalno ero.

    Slike niSiemens ima svoj pogled na to, kaj naj bi predstavljal program »Industrija 4.0«. Kaj bodo v prihodnosti ključni izzivi za vsa podjetja? Brez dvoma bodo prav vsa podjetja soočena z dejstvom, da bo potrebno skrajšati čas razvoja, hitreje pripraviti izdelke za trženje, biti veliko bolj prilagodljivi in individualizirati tudi masovno proizvodnjo (kar je v avtomobilski industriji že čisto samo po sebi razumljivo), pri tem pa zmanjšati porabo vseh virov, predvsem energije. Siemens se zaveda, da se bo potrebno avtomatizacije lotiti holistično, pri čemer ne gre le za avtomatizacijo proizvodnih strojev, ampak sega prav vse segmente, v celoten proces dodane vrednosti v industriji. Siemens si je znotraj celotnega procesa izbral specifične segmente, na katerih je že sedaj specializiran, torej področja avtomatizacije.

    In kakšni so trendi v zvezi z industrijsko avtomatizacijo in s prihajajočo digitalizacijo prav vsega, kar je mogoče priključiti in vklopiti? Prav gotovo bo tudi v prihodnosti ključnega pomena vpeljava industrijskega komunikacijskega vodila, ki temelji na Ethernetu in na tem področju je Siemens že lep čas prisoten na tržišču s svojim ProfiNetom in ProfiBusom, pri novih krmilnikih serij 1200 in 1500 pa je ProfiNet IO postal standardna vgrajena funkcionalnost. Zelo pomembna in vsak dan bolj potrebna je tudi vključena IT funkcionalnost, na primer spletni strežnik, ki je na razpolago pri vseh modelih industrijskih programirljivih krmilnikov Simatic S7, serije 1200 in 1500. Morda je zanimiv tudi podatek, da se količina programske kode v krmilnikih podvoji že na vsaka štiri leta, zato je pomembno, da krmilniki razpolagajo z zadostno količino programskega in delovnega pomnilnika, da lahko istočasno podpirajo tudi večje število komunikacijskih vmesnikov!

    SIMATIC S7-1200 osnovni krmilniki so idealna izbira za enostavne, avtonomne naloge, kjer zahtevamo majhne ali nekoliko večje procesne zmogljivosti. To so kompaktne naprave, za katere je značilno, da jih je mogoče vgraditi na minimalnem razpoložljivem prostoru, da je z njimi mogoče upravljati na daljavo in da imajo že integrirane tehnološke module za merjenje, tehtanje in štetje, tako da običajno niso potrebni nobeni posebni dodatni moduli.

    Celotni članek

    Siemens, dnevi avtomatizacije

    AX elektronika d.o.o.

    www.siemens.si

    www.svet-el.si

    2015_SE232_14