0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoStrategije prepoznavanja signalov od antene do analize

    Strategije prepoznavanja signalov od antene do analize

    V mnogih scenarijih tradicionalni pristop do prepoznavanja signalov z namiznimi vektorskimi signalnimi analizatorji in spektralnimi analizatorji ne zadošča, saj imajo ti instrumenti omejene velikosti zajemanja podatkov. Vendar pa je z zadnjimi inovacijami v industriji osebnih računalnikov, kot so vodilo PCI Express in izboljšane hitrosti trdih diskov, postala mogoča uporaba instrumentov PXI v sistemih za pretakanje RF-signalov neposredno na disk z večnamenskimi instrumenti.

    Cilji prepoznavanja signalov

    Slike niTa članek obravnava dve vrsti motilnih signalov in analitične tehnike, s katerimi jih običajno prepoznavamo. Ti dve vrsti motilnih signalov so signali za namerno motenje, ki ovirajo komunikacijske kanale, in piratski signali, katerih namen je uporaba obstoječe komunikacijske infrastrukture na nedovoljen način. Obe spadata med motilne signale, vendar je za njima drugačna motivacija in so zato drugačne tudi analitične tehnike, ki jih uporabljamo za njihovo opredelitev.

    Strategije za analiziranje motilnih signalov

    Zlasti v vojaških scenarijih je pogosto treba prepoznati motnje iz sistemov, ki poskušajo ovirati komunikacijske kanale. Taki signali lahko onesnažijo komunikacijski signal, saj proizvajajo neželeno moč v želenem območju. Običajno se za motenje uporabljajo toni, naključni beli šum, impulzni signali, signali s frekvenčnim skakanjem in modulirani »lažni« komunikacijski signali. Vsak od njih je kompromis med učinkovitostjo, porabo moči, preprostostjo proizvajanja in težavnostjo odkrivanja.Slike ni

    Med bolj zanimivimi vrstami motilnih signalov so impulzni signali in signali s frekvenčnim skakanjem. Te vrste motilnih signalov so na splošno učinkovite, hkrati pa jih je težko odkriti s tradicionalnim spektralnim analizatorjem. Težava je v tem, da je treba za želeni signal zajeti informacije hkrati v časovni in frekvenčni domeni. Zaradi tega se uporabljajo sistemi PXI za pretakanje na disk, ki omogočajo večurne posnetke želenega dela RF-pasovne širine. Ko posnamete pasovno širino, lahko za analiziranje moči, frekvenci in časovnih lastnosti motilnih signalov na splošno uporabite dve metodi: analizo na podlagi hitre Fourierjeve transformacije (FFT) in skupno časovno-frekvenčno analizo (JTFA).

    Analiziranje signalov na podlagi FFT

    Pri izvajanju analize motilnega signala na podlagi FFT lahko uporabite dve metodi obdelave: sprotno in končno. Sprotna obdelava zagotavlja takojšnje rezultate, končna pa lahko ponudi najbogatejšo zbirko podatkov. Za ponazoritev glejte graf impulznega motilnega signala na sliki 1.

    Kot kaže slika 1, je brez neprekinjenega zajemanja težko prepoznati naknadne motilne impulze. Rešitev tega izziva je, da določen čas snemamo RF-podatke in jih analiziramo po končanem zajemanju.

    Celotni članek

    Strategije prepoznavanja signalov od antene do analize

    National Instruments d.o.o.

    Tel: + 386 3 425 4200

    Brezplačna številka: 080 080 844

    www.ni.com/slovenia

    2013_SE213_12