0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaProgramiranje3-fazni BLDC krmilnik hitrosti motorja z majhno porabo virov mikrokontrolerja

    3-fazni BLDC krmilnik hitrosti motorja z majhno porabo virov mikrokontrolerja

    Ta dokument govori o minimalni porabi mikrokontrolerskih virov za regulacijo hitrosti vrtenja 3 faznih BLDC (Brushless DC – brezkrtačnih enosmernih) motorjev s krmilnikom v zaprti zanki, ki temelji na uporabi Microchipovega mikrokontrolerja PIC12. Predstavljen je način, kako lahko za to vrsto uporabe s tehniko minimiziranja zmanjšamo število vhodno-izhodnih priključkov na samo 6. Predvidevamo, da bralec razume komutacijsko zaporedje za omenjeni tip motorja.

    Torej, kako lahko z majhnim mikrokontrolerjem nadzorujemo 3 fazni BLDC motor? No, da bi odgovorili na to vprašanje, moramo ugotoviti, katere mikrokontrolerjeve vire moramo uskladiti z zunanjo topologijo in funkcionalnostjo BLDC motorja za nadzor pri predvideni uporabi. Če že na začetku določimo, da bi morala biti regulacija v nizkem cenovnem razredu za uporabo pri aplikacijah za nadzor hitrosti ventilatorjev in črpalk, postane problem precej ožji. V omenjenih sistemih poznamo takšne s senzorji in brez senzorjev (za določanje položaja rotorja), ki imata vsak svoje prednosti in slabosti, vendar smo pri številu vhodno-izhodnih priključkov na zelo dobri poti, če lahko položaj rotorja zaznamo z enim samim priključkom. Prav tako lahko z uporabo večfunkcijskih priključkov izvedemo preprost uporabniški vmesnik in s tehniko minimaliziranja logike še zmanjšamo število potrebnih priključkov, s čimer se lahko približamo ustreznemu končnemu izdelku.

    Sistem krmiljenja BLDC motorja

    Blok shema na sliki 1 ponazarja sistem, ki za povratno informacijo o položaju rotorja uporablja en Hallov senzor (mnogi sistemi v ta namen uporabljajo tri), potenciometer za nastavitev hitrosti, stikala za vklop in izklop delovanja, tokovno zaščito motorja in 3 fazni močnostni mostič za krmiljenje motorja. Skupno število vseh prikazanih samostojnih povezav med mikrokontrolerjem in komponentami podsistema je 11 (5 vhodov in 6 izhodov), vendar pa se lahko to število še zmanjša, če mikrokontroler podpira večfunkcionalne priključke in ves čas priključene periferne naprave.

    Ogled celotnega članka je možna le z nakupom letnika v PDF obliki.

    2010_SE179_58

    Avtor: Martin Hill

    www.microchip.com

     
    Politika zasebnosti

    Spoštujemo vašo zasebnost in se zavezujemo, da bomo osebne podatke, pridobljene prek spletnega informacijskega sistema, skrbno varovali in jih brez vaše privolitve ne bomo posredoval tretji osebi oziroma jih uporabili v druge namene. Ker obstajajo v spletnem informacijskem sistemu določene povezave na druge, zunanje spletne strani, ki niso vezane na nas, ne prevzemamo nobene odgovornosti za zaščito podatkov na teh spletnih straneh.

    Hkrati se zavezujemo, da bomo po svojih najboljših možnih močeh varovali podatke in zasebnost obiskovalcev spletne strani .

    Da bi preprečili nepooblaščen dostop do pridobljenih podatkov ali njihovo razkritje, ohranili natančnost osebnih podatkov in zagotovili njihovo ustrezno uporabo, uporabljamo ustrezne tehnične in organizacijske postopke za zavarovanje podatkov, ki jih zbiramo.

    Več: https://svet-el.si/politika-zasebnosti