Družba National Instruments je letošnjega oktobra v Ljubljani pod zgoraj omenjenim predavanjem odprla prireditev NIDays 2011. S prireditvijo so inženirje, znanstvenike in pedagoge povabili k spoznavanju ter pogovorom o tem, kako grafično načrtovanje sistemov in navidezni instrumenti z uporabo rekonfigurabilnih programskih ter strojnih platform omogočajo inovacije v industriji, raziskavah in šolstvu.
Pospeševanje inovacij in odkritij z grafičnim načrtovanjem sistemov
NI

Udeleženci so imeli ves dan številne priložnosti, da se vključijo v dogajanje:
- inženirji družbe NI so vodili poglobljena tehnična predavanja, v katerih so predstavili najnovejše tehnologije NI za meritve, preizkušanje, krmiljenje in avtomatizacijo, pri čemer so se dotaknili tudi področij, kot so vgnezdeni krmilniki z večjedrnimi procesorji Intel®, plošče za osciloskope do frekvence 12,5 GHz na vodilu PXI in RF-merilne naprave najvišjega razreda na vodilu PXI,
- partnerji in končni uporabniki družbe National Instruments so predstavili ter prikazali inovativne načine uporabe grafičnega načrtovanja sistemov v inženirskem izobraževanju in industriji, vključno z elektroniko, mehatroniko, telekomunikacijami in krmiljenjem,
- potekala so praktična usposabljanja za okolje LabVIEW, kjer so imeli udeleženci priložnost, da prvič preizkusijo najnovejšo različico programske opreme za grafično programiranje LabVIEW 2011, ki letos praznuje že 25 let, udeleženci so lahko opravili brezplačen izpit Certified LabVIEW Associate Developer (CLAD).
Prireditev NIDays 2011 v Ljubljani
2012_SE193_13
Tel: + 386 3 425 4200
Brezplačna številka: 080 080 844

