0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovLiteraturaRFID –brezkontaktni čitalnik kartic

    RFID –brezkontaktni čitalnik kartic

    Slike ni

    Ob vklopu napajanja na bralno enoto procesor preverja, ali je glavni odzivnik že vpisan. V primeru, da ni, bo program čakal da približamo odzivnik. Ko bralni enoti približamo glavni odzivnik, bralna enoto preide v programski režim, na to nas opozori z enim dolgim piskom, rumena led ugasne, zelena led se pa prižge in gori do izstopa iz programskega režima. Istočasno po serijskem portu pošlje sporočilo “PROGRAM”. Če želimo v spomin vpisati nov odzivnik, ga enostavno približamo bralni enoti. Ko bralna enota prebere odzivnik, preveri, ali je ta že vpisan v spomin.V primeru, da odzivnik ni vpisan v spomin, ga bo bralna enota vpisala na prvo prosto lokacijo v spominu. V primeru, da je odzivnik že vpisan v spomin, nas bralna enota s trikratnim kratkim piskom opozori na to in zapusti programski režim. Programski režim bo prav tako zapuščen po 10 sekundah, če bralni enoti ne približamo nobenega odzivnika.

    Slike niČe bralni enoti, ki je v programskem režimu, še enkrat približamo glavni odzivnik, bomo prešli na programiranje izhoda (nastavitev načina preklopa izhodnega releja). Na to nas opozorita dva kratka piska. V primeru, da zdaj še enkrat registriramo glavni odzivnik, bo izhod deloval na bistabilen način (ON/OFF). Po petih kratkih piskih bralna enota v sekundnem intervalu šteje čas, koliko sekund bo izhodni rele vklopljen ob pravilni registraciji odzivnika. Po želenem številu piskov bralni enoti približamo glavni odzivnik in s tem smo nastavili izhod. Bralna enota se vrne v programski režim in po 10 sekundah se vrne v normalno delovanje.

    Če želimo pobrisati spomin, naredimo kratek stik na pinih J3 (vstavimo jahač) in približamo glavni odzivnik. S tem smo pobrisali vse odzivnike (razen glavnega) iz spomina in jih je potrebno vpisati znova.

    Slike ni

    Programiranje s pomočjo osebnega računalnika

    Za programiranje z osebnim računalnikom rabimo osebni računalnik, RS232 ali RS485 vmesnik in terminal programsko opremo. Hitrost komunikacije nastavimo na “19200,8,N,1”. Ko smo povezali bralno enoto z osebnim računalnikom za vstop v program, je dovolj, da preko terminal programa na našo enoto pošljemo znak “P”. Bralna enota nam bo odgovorila s sporočilom “SW PROGRAM VNESITE KODO”, vnesemo štirimestno kodo (če smo vnesli napačno kodo, dobimo sporočilo)

    "NAPACNA KODA"
      "IZHOD"

    (če je koda pravilna)

    "KODA V REDU "
    "CAKAM VNOS"

    za nadaljnje programiranje vnesemo:

    "ESC" za izhod iz programa
    "R" za branje celotnega   spomina
    "D" za brisanje celotnega   spomina
    "d" za brisanje določene lokacije v spominu
    "W" za vnos novega odzivnika
    "C" za spremembo kode za dostop do programa
    "T" za nastavitev načina delovanja izhodnega   releja
    "a" za nastavitev časa, po katerem bo sprožen alarm odprtih vrat.

    Po vnosu “R” preko terminal programa bralna enota odgovori z zaporednim izpisom vseh bralnih enot, ki so vpisane v spomin, in nam na koncu pokaže sporočilo

      "CAKAM VNOS".

    Prejšnji članek
    Naslednji članek