0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoNadzor fotovoltaične elektrarne na daljavo (1)

    Nadzor fotovoltaične elektrarne na daljavo (1)

    Današnji dan imamo željo čim več delati iz domačega naslonjača. Pri fotovoltaični elektrarni je to še bolj blizu, saj v sončnem vremenu velja rek: »zjutraj se zbudim, pogledam skozi okno, elektrarna mi že služi …«.

    Dejansko ni potrebe po prisotnosti, zelo priporočljivo pa je nadzirati delovanje. Brez nadziranja se nam kaj hitro lahko pripeti, da pride do okvare, izpada ali zmanjšanja proizvodnje, kar pa ob bežnem fizičnem pregledu sistema ne bomo videli. In če imamo možnost preveriti delovanje iz katerega koli računalnika na svetu, ki je povezan v splet, je to izjemno udobno in koristno.

    V nadaljevanju bom predstavil možnost daljinskega nadzora fotovoltaične elektrarne iz domače dnevne sobe. Potrebno je le povezati razsmernike s komunikacijskim vmesnikom in svetovnim spletom. Dejansko nam to poveča začetno investicijo, vendar se izplača, ko ugotovimo že prvo pomanjkljivost ali napako. Opisal bom nadzor preko spletnega vmesnika, prikaz rezultatov preko Flash programa in kopiranje podatkovnih datotek iz WEBBoxa ter analiziranje rezultatov iz teh datotek.Slike ni

    WEBBox

    Opisali bomo WEBBox proizvajalca SMA. Več o tem si lahko pogledate na spletni strani www.sma.si. S pomočjo Sunny WEBBoxa lahko nadzorujemo sončno elektrarno preko interneta na SMA portalu.

    WEBBox shranjuje vse informacije in statistiko o fotovoltaični elektrarni v datotekah s končnico .csv. Interval zajemanja in shranjevanja je privzeto nastavljen na 15 minut. Za vsak dan si ustvari svojo datoteko, ki je datumsko poimenovana (primer: 2009-01-01.csv).

    Podatke v WEBBox pripeljemo iz razsmernika po vodilu RS485, na svetovni splet pa je povezan preko TCP/IP protokola. Dejansko vmesniku določimo svojo IP številko, preko katere lahko dostopamo do podatkov. Pomembno je, da vmesniku določimo statični IP (določi administrator omrežja), saj le tako lahko dostopamo do podatkov od kjer koli iz spleta.

    Celotni članek

    Nadzor fotovoltaične elektrarne na daljavo (1)

    2009_SE161_11

     

    Politika zasebnosti

    Spoštujemo vašo zasebnost in se zavezujemo, da bomo osebne podatke, pridobljene prek spletnega informacijskega sistema, skrbno varovali in jih brez vaše privolitve ne bomo posredoval tretji osebi oziroma jih uporabili v druge namene. Ker obstajajo v spletnem informacijskem sistemu določene povezave na druge, zunanje spletne strani, ki niso vezane na nas, ne prevzemamo nobene odgovornosti za zaščito podatkov na teh spletnih straneh.

    Hkrati se zavezujemo, da bomo po svojih najboljših možnih močeh varovali podatke in zasebnost obiskovalcev spletne strani .

    Da bi preprečili nepooblaščen dostop do pridobljenih podatkov ali njihovo razkritje, ohranili natančnost osebnih podatkov in zagotovili njihovo ustrezno uporabo, uporabljamo ustrezne tehnične in organizacijske postopke za zavarovanje podatkov, ki jih zbiramo.

    Več: https://svet-el.si/politika-zasebnosti