Podjetje National Instruments, ki ima že dolga leta svoje predstavništvo tudi v Sloveniji, se je spet izkazalo kot gostitelj pomembnega dogodka s področja uporabe različnih merilnih modulov, virtualne merilne opreme in programov za zajem in obdelavo zajetih podatkov v programskem okolju LabView.
NIDays 2012 je največja konferenca družbe NI, namenjena inženirjem, znanstvenikom in predavateljem v Sloveniji. Na tem dogodku so strokovnjaki s področja industrije in akademskih krogov predstavili najbolj zanimive možnosti uporabe, ki so jih odkrili z uporabo orodij za grafično načrtovanje sistemov. Inženirji iz družbe National Instruments so ob tej priložnosti prav tako predstavili najnovejše tehnologije za merjenje, preizkušanje in vgrajeno krmiljenje ter najzahtevnejše aplikacije RF.
V podjetju NI Slovenija so našli vsaj pet razlogov, zaradi katerih se je bilo vredno udeležiti tega dogodka:
vsaj deset poglobljenih tehničnih razprav, druženje z uporabniki izdelkov NI, razstava izdelkov strokovnjakov z različnih področij industrije, možnost preizkusa orodji NI (izkušnje iz prve roke!) in možnost brezplačnega opravljanja CLAD izpita (Certified LabVIEW Associate Developer), ki se vse bolj pogosto pojavlja kot pogoj pri razpisih za določena delovna mesta.
Ob tej priložnosti so predstavili njihov nov produkt, novo različico programa LabVIEW 2012, ki zagotavlja hitrejše doseganje uspeha in boljšo možnost nadgradnje merilnih in nadzornih sistemov. Novi produkt zagotavlja priporočene arhitekture aplikacij, zasnovane za prihranek časa, zagotavljanje možnosti nadgradnje in znižanje stroškov vzdrževanja, poleg tega pa zagotavlja še boljšo stabilnost in izboljšano okolje, zasnovano neposredno na osnovi povratnih informacij strank za izboljšanje produktivnosti. Podpira velik portfelj novih izdelkov strojne opreme, kar zagotavlja večjo zmogljivost platforme in vrhunske sisteme.
Lastnosti nove različice programske opreme LabVIEW 2012?:
- Vsebuje predloge in vzorčne projekte.
- Omogoča samostojno spletno usposabljanje.
- Izboljšana je stabilnost programske opreme.
- Vsebuje nova orodja za analize z visoko zmogljivostjo in za napredno obdelavo slik.
- Izboljšana je produktivnost, ki jo podpira skupnost uporabnikov.
- Dodane so mobilne aplikacije za prikaz in nadzor na napravi iPad.
Tudi platformo NI CompactDAQ so pri National Instruments posodobili in jo razširili s samostojnimi sistemi za pridobivanje podatkov, ki so združljivi z več kot 50 posebnimi senzorskimi moduli I/O za prilagodljivo beleženje podatkov različnih senzorskih signalov. Samostojen sistem NI CompactDAQ ima vgrajen dvojedrni procesor Intel in pomnilnik na osnovni plošči za zagotavljanje visokozmogljive obdelave z enim prenosnim sistemom. Z uporabo programske opreme za načrtovanje sistemov NI LabVIEW lahko inženirji prilagodijo rešitve za beleženje podatkov ali vgnezdene rešitve za spremljanje in lahko z njo zajemajo, analizirajo in vizualizirajo svoje podatke v enem okolju.
Med predstavljenimi aplikacijami, ki že delujejo in uporabljajo produkte National Instruments lahko predstavimo najbolj zanimive: uporabo LabVIEW-a pri raziskovanju kavitacije, razvoj platforme strojnega vida za adaptivno avtomatizacijo z YASKAWA MOTOMAN roboti , avtomatski kalibrator merilnih instrumentov in pršilnik za krošnjam dreves prilagojeno škropljenje.
Uporaba LabVIEW-a pri raziskovanju kavitacije
Kavitacije v tekočinah nastanejo takrat, ko se hitrost pretoka (zaradi ovire) nenadoma poveča in se na tem mestu posledično zmanjša tlak. To zmanjšanje tlaka lahko povzroči, da tekočine na lokalni ravni spremenijo agregatno stanje iz tekočega v plinasto. Pojav je nezaželen, saj ima veliko stranskih učinkov, med drugim vibracije pri pretoku tekočin in večjo obrabo delov, kjer se tekočina pretaka.
Reportaža NI days 2012
Tel: + 386 3 425 4200
Brezplačna številka: 080 080 844