CODEGRIP podjetja MIKROE podpira ARM® Cortex®-M, RISC-V, PIC®, dsPIC, PIC32 in AVR MCU arhitekture.
MIKROE
MikroElektronika (MIKROE), podjetje za ugnezdene rešitve, ki dramatično skrajša čas razvoja z zagotavljanjem inovativnih izdelkov strojne in programske opreme, ki temeljijo na preverjenih standardih, je lansiralo UNI CODEGRIP [1], univerzalni programator in razhroščevalnik za ARM® Cortex®-M, RISC-V, PIC® , dsPIC, PIC32 in AVR MCU arhitekture. Edinstveno CODEGRIP orodje razvijalcem omogoča programiranje in odpravljanje napak v svojih projektih prek Wi-Fi in USB-C povezav.
Z premostitvijo razlik med različnimi MCU-ji UNI CODEGRIP omogoča programiranje in odpravljanje napak velikega števila MCU-jev različnih proizvajalcev. Dodanih je več MCU-jev, posodobitve pa bodo brezplačne za celotno življenjsko dobo izdelka.
Medtem ko vmesnik USB-C priključka ponuja izboljšano zmogljivost in zanesljivost, v primerjavi s tradicionalno uporabljenimi USB priključki tipa A/B, brezžična povezljivost na novo definira način uporabe razvojne plošče. CODEGRIP je na primer mogoče postaviti na težko dostopna mesta, kot so nevarna okolja, kmetijski obrati ali stolpnice, hkrati pa omogoča popoln dostop za odpravljanje napak in programiranje. Nebojša Matić, izvršni direktor pri MIKROE, dodaja: “Podvajanje strojne opreme uporabnika je bilo vedno izziv, a odpravljanje napak prek Wi-Fi omogoča tehnični podpori neposreden dostop do strojne opreme uporabnika.”
Grafični uporabniški vmesnik (GUI) zbirke CODEGRIP je jasen, intuitiven in enostaven za učenje ter zagotavlja zelo prijetno uporabniško izkušnjo. Vgrajeni HELP sistem ponuja podrobne smernice za vsak vidik zbirke CODEGRIP. CODEGRIP je na voljo kot samostojna naprava in kot integriran vgrajeni modul.
O podjetju MikroElektronika
MikroElektronika (MIKROE) je zavezana spreminjanju industrije ugnezdene elektronike z uporabo standardnih industrijskih strojnih in programskih rešitev. Leta 2011 je podjetje izumilo standard razvojne vtičnice mikroBUS™ in kompaktne Click plošče, ki uporabljajo standard za dramatično skrajšanje časa razvoja. Zdaj podjetje ponuja 1000 Click plošč – desetkrat več kot pri konkurentih, standard mikroBUS pa so v svoje razvojne plošče vključila vodilna podjetja mikrokontrolerjev, kot so Microchip, Renesas in Toshiba. SiBRAIN je MIKROE-jev zadnji standard za MCU razvojne plošče in vtičnice. MikroElektronika izdeluje tudi najširšo paleto prevajalnikov na svetu in dodatno zagotavlja razvojna okolja, razvojne plošče, pametne zaslone ter programatorje in razhroščevalnike.
Viri:
1: https://www.mikroe.com/uni-codegrip