Microchip napoveduje MCP4341, MCP4342 (MCP434X), MCP4361 in MCP4362 (MCP436X) štirikratne digitalne potenciometre. 7 in 8-bitni čipi, ki ohranjajo nastavljene vrednosti tudi po izklopu napajanja, z upravljanjem prek SPI vmesnika in statično trenutno porabo le do največ 5 mikroamperov.
Ti namenjeni so za delovanje od -40 °C do 125 °C in so na voljo v 4mm x 4mm velikih QFN ohišjih, s katerimi lahko prihranimo prostor in zmanjšamo velikost končnih izdelkov. Idealni so za vgradnjo v naprave široke porabe in industrijske aplikacije, kot so nastavitve in kalibracije električnih napajalnikov, nastavitve in krmiljenje procesov, krmiljenje servo sistemov v zaprti zanki, uporabimo jih lahko pri perifernih napravah za osebne računalnike, pri prenosnih merilnih napravah, umerjanju instrumentov in prilagoditvah signalov.
Glavne značilnosti:
- namenjeni so aplikacijam z ultra nizko porabo, z največ 5µA toka,
- zaradi flash tehnologije ohranja nastavitve tudi takrat, ko napajanje prekinemo,
- digitalno krmiljenje prek SPI vodila sistemu dodaja fleksibilnost ,
- digitalno upravljanje ponuja večjo natančnost v primerjavi z mehanskimi potenciometri.
Za razliko od mehanskih potenciometrov, lahko MCP434X/436X komponente nadzorujemo digitalno, prek SPI vmesnika. To odpravlja potrebo po človeških virih in hkratipoveča natančnost sistema, prilagodljivost in zmogljivost proizvodnje ob istočasnem zmanjšanju proizvodnih stroškov. Digitalno upravljanje prav tako ponuja več prožnosti kot mehansko. Flash pomnilnik omogoča, da nastavljene vrednosti nastavitev digitalnih potenciometrov ohranijo vrednosti tudi ob izgubi napajanja. Njihova nizka statična poraba toka pri največ 5 mikroamperih pripomore k daljši življenski dobi baterij.
MCP4341 / 2 in MCP4361 / 2 digitalni potenciometri so na voljo v 14 – in 20-pin TSSOP ohišjih in v 4mm x 4mm QFN obliki ohišja. Za dodatne informacije obiščite Microchipovo spletno stran.
Potenciometeri z porabo le 5 mikroamperov 2010_SE174_5 www.microchip.com