0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaNoviceMicrochip predstavlja družino AVR® EB mikrokontrolerjev za zmanjšanje šuma, vibracij in robustnosti...

    Microchip predstavlja družino AVR® EB mikrokontrolerjev za zmanjšanje šuma, vibracij in robustnosti sistema v BLDC aplikacijah

    Microchip Technology Inc.

    Ponuja manjšo in stroškovno učinkovitejšo rešitev za izpopolnjen nadzor valovne oblike z večjo učinkovitostjo.

    Z razvojem elektronskih naprav se na potrošniških, avtomobilskih in industrijskih trgih uporablja vedno več motorjev. Številni oblikovalci izberejo brezkrtačne enosmerne motorje (BLDC), da bi povečali življenjsko dobo naprave ter zmanjšali šum, vibracije in grobost (angl. Noise, Vibration and Harshness, NVH). V preteklosti so bili za doseganje teh prednosti potrebni zapleteni krmilni algoritmi in valovne oblike, ki so bili zunaj zmožnosti cenovno optimiziranih krmilnikov. Microchip Technology (Nasdaq: MCHP) je predstavil AVR® EB [1] družino mikrokontrolerjev (MCU), ki ponuja rešitev za obravnavo NVH in učinkovitosti v najrazličnejših stroškovno občutljivih aplikacijah. MCU-ji AVR EB lahko prilagodijo hitrost, čas in valovne oblike ter tako ustvarijo sinusne in trapezne valovne oblike za izboljšanje gladkosti delovanja motorja, zmanjšanje šuma in povečanje učinkovitosti pri visokih hitrostih. Te prilagoditve je mogoče izvajati sproti, s skoraj ničelno zakasnitvijo, z uporabo edinstvenega nabora perifernih naprav na AVR EB MCU čipu, ki omogočajo več funkcij z minimalnim programiranjem. Rezultat je zmanjšanje zapletenosti kode, hitrejši odziv na spremembe v pogojih delovanja in nižji skupni stroški iz popisa materiala (BOM), saj se lahko več nalog, kot sta branje senzorjev in serijska komunikacija, izvajata neodvisno od centralnega procesorja. Poleg tega je zaradi majhnega formata naprav (velikosti le 3 mm x 3 mm) mogoče naprave namestiti neposredno na motor in tako zagotoviti kompaktno krmilno rešitev. „Številne težave, ki jih opažamo pri različnih napravah, od motorjev avtomobilskih sedežev do hladilnih ventilatorjev v podatkovnih strežnikih, so posledica nekakovostnega in poceni krmilnika, ki ne more zanesljivo zmanjšati tresljajev in zagotoviti nemotenega delovanja motorja,“ je dejal Greg Robinson, podpredsednik Microchipove poslovne enote 8-bitnih MCU. „Družina AVR EB MCU-jev lahko poveča gladkost delovanja sistema in energetsko učinkovitost, brez potrebe po dražji krmilni rešitvi.“

    Ključne lastnosti AVR EB MCU so:

    • Novi 16-bitni časovnik/števec E (TCE) s štirimi primerjalnimi kanali za pulzno-širinsko modulacijo (PWM) in razširitev valovne oblike (WEX) za nemoten nadzor BLDC motorja z nastavljivim vstavljanjem mrtvega pasu
    • Nov 24-bitni časovnik/števec F (TCF) za prilagodljivo in natančno generiranje frekvenc ter časovno razporeditev
    • Nov vmesnik za programiranje in razhroščevanje za napredno varnost kode
    • Novi MCU-ji ohranjajo tudi enostavnost uporabe in načrtovanja, po katerih je Microchip znan, kar omogoča hitrejše uvajanje na trg.

    Razvojna orodja
    Družina AVR EB MCU-jev je v celoti podprta v Microchipovem razvojnem ekosistemu MPLAB® in je predstavljena z novo razvojno ploščo Curiosity Nano [2], ki podpira hitro izdelavo prototipov. Razvojni komplet AVR16EB32 Curiosity Nano Evaluation Kit (EV73J36A) se brez težav poveže z integriranimi razvojnimi okolji MPLAB X, Microchip Studio in IAR Embedded Workbench. MPLAB Code Configurator (MCC) Melody – intuitivno, spletno grafično orodje za konfiguracijo – lahko prav tako pomaga skrajšati čas razvoja.

    Cene in razpoložljivost
    Za dodatne informacije in nakup se obrnite na Microchipovega prodajnega zastopnika, pooblaščenega svetovnega distributerja ali obiščite Microchipovo spletno mesto za nabavo in storitve za stranke, www.microchipdirect.com.

    Viri:
    1: http://tinyurl.com/bntct3kh
    2: http://tinyurl.com/hazusdrk

    Opomba: Ime in logotip Microchip sta registrirani blagovni znamki podjetja Microchip Technology Incorporated v ZDA in drugih državah. Vse druge blagovne znamke, ki so morda tu omenjene, so last njihovih podjetij.

    https://www.microchip.com