0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaProgramiranjePython 11 - ESP32c3

    Python 11 – ESP32c3

    Slika 1 je zelo povedna. Thoony (Vir:02) je poskrbel za Micropython na ARMArduino modulčkih. Arduino modulčki uporabljajo ARM JEOS(Just enought operation system) čipe in ne več mikrokontrolerjev npr. Microchip. Razvojni jezik je postal Python( Vir:04), oz. Mikropython. Pred Pythonom smo imeli LUA jezik, ki se ne uporablja za nove projekte.

    Avtor: Boštjan Šuhel

    JEOS čipi so zelo poceni. Na trgu trenutno prevladujejo ESP32(c3) (Vir:5 in 6), ESP8266 (Vir:7) in RP2040 (Vir:8). Ti čipi so podprti s strani Thoony-ja (Vir:2). To je velika poenostavitev. Python uporabljamo na kartičnih računalnikih s SoC(System on Chip) in na JEOS modulčkih. Zato je Python najbolj uporaben razvojni jezik (Vir:9), takoj za JavoScript.
    Na slovenski izdaji (Vir:1) imamo dodane primere za vse naštete JEOS čipe. Za šolo smo izbrali modul z ESP32c3, predvsem zaradi vgrajene BLT(Vir:10)n in WiFi(Vir:11) komunikacije. Na sliki je 8 modulov z ESP32c3 čipi. Na modulu imamo uporabniško tipko in RGB LED. Na modulu imamo 12 uporabniških GPIO (Vir:12) in 2 uporabna ADC10 vhoda. Napajanje in komunikacija sta rešena preko USB mikro konektorja. Na modulu je napetostni regulator za 3,6V. To je prva vertikalna tehnološka širitev. Zaradi poceni modulov bomo počasi imeli vse module, ki jih podpira Thonny. Vse mislim za vsa delovna mesta v učilnici nove mehatronike. Za demonstracijo in pisanje primerov smo založeni že danes

    Ta vsebina je samo za naročnike

    Če želite odkleniti to vsebino, se naročite.