0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoSledenje največji izhodni moči sončne celice

    Sledenje največji izhodni moči sončne celice

    Slike niIzvirna vhodna regulacijska zanka baterijskega polnilnika poenostavlja sledenje največji izhodni moči sončne celice. Napredek v tehnologiji baterij in elektronskih komponent sta omogočila izdelavo kompleksne elektronike, ki lahko deluje zelo dolgo med dvema polnjenjima. Pri nekaterih napravah polnjenje baterije s priklopom v omrežje sploh ni mogoče. Telefoni za klic v sili na avtocesti, navigacijski boje in oddaljene postaje za spremljanje vremena so le nekatere aplikacije, pri katerih ni mogoč dostop do električnega omrežja, zato morajo energijo za svoje delovanje pridobiti iz svoje okolice.

    Slike niSončne celice imajo velik potencial za pridobivanje energije iz virov energije – poleg potrebujemo samo še baterije za shranjevanje pridobljene energije in zagotoviti oskrbo z energijo tudi v obdobju, ko sonce ne sveti. Sončne celice so relativno drage, zato je cilj iz ene plošče dobiti v vsakem trenutku največjo moč, ki jo proizvede, saj je to bistvenega pomena za zmanjšanje njene velikosti. Najbolj zapleteno opravilo je usklajevanje velikosti sončne celice glede na potrebno energijo, ki naj bi jo zagotavljale. Lastnosti sončnih celic zahtevajo skrbno upravljanje z izhodno močjo na bremenu za učinkovito optimizacijo izhodne moči pri različnih svetlobnih pogojih.

    Slike niSlike niZa določeno stopnjo osvetljenosti ima sončna celica posebno delovno točko, v kateri lahko proizvede največjo količino energije (glej sliko 1). Ohranjanje te točke največje moči med delovanjem, ko se svetlobne razmere spremenijo, se imenuje sledenje največji maksimalni moči (maximum peak power tracking, MPPT). Pogosto je treba za opravljanje te funkcije uporabiti kompleksne algoritme, kot so periodična merjenja ob različnih znanih obremenitvah ob istočasnem direktnem merjenju izhodne napetosti in izhodnega toka, iz tega pa izračunati trenutno izhodno moč sončne celice. Potem je potrebno vsiliti točko delovanja, ki zagotavlja maksimalno moč tudi če se osvetlitev in / ali temperaturne razmere spremenijo. Ta vrsta algoritma na splošno zahteva kompleksno vezje in mikroprocesorsko kontrolo.

    Celotni članek

    Sledenje največji izhodni moči sončne celice

    www.linear.com

    2011_SE186_33

     

     

     

     

    Politika zasebnosti

    Spoštujemo vašo zasebnost in se zavezujemo, da bomo osebne podatke, pridobljene prek spletnega informacijskega sistema, skrbno varovali in jih brez vaše privolitve ne bomo posredoval tretji osebi oziroma jih uporabili v druge namene. Ker obstajajo v spletnem informacijskem sistemu določene povezave na druge, zunanje spletne strani, ki niso vezane na nas, ne prevzemamo nobene odgovornosti za zaščito podatkov na teh spletnih straneh.

    Hkrati se zavezujemo, da bomo po svojih najboljših možnih močeh varovali podatke in zasebnost obiskovalcev spletne strani .

    Da bi preprečili nepooblaščen dostop do pridobljenih podatkov ali njihovo razkritje, ohranili natančnost osebnih podatkov in zagotovili njihovo ustrezno uporabo, uporabljamo ustrezne tehnične in organizacijske postopke za zavarovanje podatkov, ki jih zbiramo.

    Več: https://svet-el.si/politika-zasebnosti