0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovProizvodi in storitveMiniPin razvojni sistem V 9.3

    MiniPin razvojni sistem V 9.3

    I2C in Microwire EEPROM-e,

     

    MiniPin omogoča uporabo I2C spominskih integriranih vezij, kot npr. AT24C04, ki ga vstavimo v predvideno mesto (IC7) na MiniPin razvojnem orodju. Priključek SCL je vezan na P1.2, SDA pa na P1.6.

    Za uporabo Microwire spominskih vezij, kot npr. 93C46 je tudi predviden prostor (IC4) na MiniPin razvojne orodju. Priključ­ki 93C46 so vezani takole: CS na P1.1, SK na P1.2, DI na P1.6 in DO na P1.7.

    MiniPin omogoča uporabo 20-pin in 40-pin mikrokontrolerjev družine 8051 ali AVR.

     

     

    Izbira mikrokontrolerja je enostavno izvedena z enim stikalom, poleg stikala je tudi ustrezna LED signalizacija.

     

     

    MiniPin ima vgrajen 1Wire port, ki se nahaja na priključ­ku U2. 1Wire omogočimo tako, da spojimo jumper J6. 1Wire priključek je spojen na P1.7.

     

     

    I2C je dostopen tudi preko razširitvenega konektorja K1 s tem, da je SCL vezan na P1.2, SDA pa na P1.6.

    MiniPin omogoča programiranje mikrokontrolerjev v vezju. Preko konektorja K6 priključimo signale RST, MOSI, MISO, SCK in GND po sledečem redu:

    RST PIN 3 konektorja K6
    MOSI PIN 8 konektorja K6
    MISO PIN 9 konektorja K6
    SCK PIN 10 konektorja K6
    GND PIN 2 konektorja K6

    V MiniPin razvojnem sistemu smo uporabili multiplekser za preklop programirnih priključ­kov in to tako, da jih multipleksno vezje CD4053 odklopi od bremena. Konektor K6 je združljiv z STK200 programatorjem s tem, da moramo spojiti PAD, ki se nahaja na spodnji strani tiskanega vezja in s tem omogočiti+5V napajalno napetost za programator. V kolikor za programiranje uporabljamo Proggy USB programator svetujemo, da prav tako spojite PAD, saj bo v tem primeru MiniPin dobil napajalno napetost preko USB vodila. POZOR! V primeru napajanja iz USB vodila ne smete napajati MiniPin razvojnega sistema iz zunanjega napajalnika, saj lahko v tem primeru uničite MiniPin in/ali USB vodilo na vašem PC-ju.

    Programiranje

    MiniPin podpira programiranje v vezju za naslednje mikrokontrolerje: AT89S53, AT89S8252, AT89S2051, ST89S4051, AT89S8253, AT90S2313, ATTiny2313, AT90S8515, ATMega8515 ter vse ostale AVR mikrokontrolerje z ustreznim adapterjem.

    Programiranje v vezju je možno z enostavnim Sample programatorjem, ki ga lahko sami sestavite.

    Na MiniPin lahko uporabite tudi USB programator Proggy, ki ga priključite na konektor K6. Prednost uporabe Proggy programatorja je v tem, da MiniPin dobi napajanje preko USB priključ­ka in zato ne potrebujete posebnega zunanjega napajalnika. V primeru, da želite omogočiti to možnost morate spojiti dva otoč­ka na MiniPin razvojnem orodju, kot je to prikazano na sliki. OPOZORILO: ne smete priključiti napajalne napetosti na MiniPin hkrati, ko imate priključen Proggy programator na USB vodilu, saj lahko v tem primeru uničite MiniPin in/ali USB vodilo na vašem PC-ju!

    Novost na MiniPin razvojnem sistemu je izbor napajalne napetosti med 3,3 in 5V. Opozorilo: ko MiniPin napajamo iz USB vodila stikalo za preklop napajalne napetosti ne omogoča izbora 3,3V napajalne napetosti!

     

    Ker vedno več mikrokontrolerjev deluje s keramič­nimi resonatorji, smo na MiniPin razvojnem sistemu predvideli podnožje, v katerega lahko vtaknete kvarčni kristal ali mikrokontroler.

     

     

    Zaščito pred napač­no polarizacijo napajalne napetosti pa smo naredili z diodo.

     

    Dodan je tudi priključek za LCD prikazovalnik, ki ga na MiniPin priključimo neposredno na priključ­ne sponke. Kot je razvidno iz slike, je na MiniPin vgrajen tudi trimer s katerim nastavimo kontrast LCD prikazovalnika.

    Novosti na MiniPin razvojnem sistemu

    MiniPin razvojni sistem ima vgrajene naslednje novosti:

    • dodano podnožje za oscilator, s katerim generiramo zunanji takt,
    • izbira med 8051/AVR mikrokontrolerji z enim stikalom in signalizacijo z dvobarvnima LED-icama,
    • vgrajen stabilizator napetosti, kjer lahko izbiramo med 5V ali zadnje čase vse bolj popularno 3,3 V napajalno napetostjo. Preklop napetosti dosežemo s stikalom S1,
    • dodan 1Wire konektor in ustrezni elementi za povezavo 1Wire komponente na mikrokontroler,
    • štiri tipke, ki so lahko vezane v multipleks režim,
    • 4×8 LED-ic,
    • podnožje za keramič­ni resonator oziroma kvarčni kristal z že vgrajenimi ustreznimi SMD kondenzatorji,
    • 7-segmentni LED prikazovalnik je priključen na P1, ki ima vse izhodne porte,
    • dodan konektor K6, preko katerega poteka programiranje,
    • priključ­na sponka za LCD prikazovalnik,
    • zaščita pred napač­no priključitvijo na napajalno napetost,
    • napajanje z DC adapterjem napetosti od 8 do 12V in
    • v primeru programiranja s Proggy programatorjem ni potrebno zunanje napajanje.

    MiniPin razvojni sistem smo načrtovali na podlagi večletnih izkušenj z delom mikrokontrolerji, tako AVR kot 8051 družino. Prepričano smo, da vam bo MiniPin razvojni sistem dobro služil pri razvoju mikrokontrolerskih aplikacij.

    Programi

    Nakup v virtualni trgovini

    PDF navodila

    MiniPin razvojni sistem V 9.3
    Avtor: Jure Mikeln