Zaščita izdelkov
Vedno bolj se zavedamo, da je naše izdelke potrebno zaščititi pred nepooblaščenim kopiranjem. Že zaradi cen energentov evropska podjetja ne morejo konkurirati ameriškim in še posebej kitajskim. Če k temu prištejemo še nepooblaščeno kopiranje izdelkov, potem je vse jasno.
Zato je toliko bolj pomembna zaščita izdelkov. Ena takšnih zaščit je varnostni izdelek podjetja Microchip, ki smo ga na kratko opisali v reportaži iz sejma Embedded World. Izdelek je zanimiv tako cenovno, kot tudi iz stališča enostavnosti uporabe.
Ko že teče beseda o enostavnosti, je potrebno omeniti GUI-O, ki je neke vrste »pomočnik« pri pisanju Android aplikacij. Če je včasih Android aplikacije lahko napisal samo Java programer, potem to danes lahko naredi tako rekoč kdorkoli. V tokratni številki si poglejte, kako enostavno je prikazati določene grafične elemente na Android napravi.
Enostavno pa je tudi programirati v Arduino okolju. V številki, ki jo držite v rokah, pričenjamo s serijo člankov, ki bo opisovala uporabo Geekcreit kompleta v Arduino okolju. Pripravili smo veliko člankov na to temo, opisali bomo kako praktično uporabiti vse elemente iz omenjenega kompleta. Prvi članek boste našli v tokratni številki in je namenjen res prvim korakom.
Naj še omenim, da smo v uredništvu pripravili novo knjigo za ljubitelje programiranja. V knjigi opisujemo programiranje in obilo projektov z ESP8266 in ESP32. Knjigo boste lahko v predprodaji naročili za 20% ceneje.
Lep začetek poletja vam želim in naj bo ob vas najboljša revija za elektronike – Svet elektronike!
Jure