0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More

    Arduino dan

    Arduino je brez dvoma razvojna platforma, ki ima največ privržencev po vsem svetu, kar dokazuje tudi število prenosov njegovega integriranega programskega razvojnega orodja (IDE), ki se je približalo petnajstim milijonom!

    Slike niGre za platformo z odprto programsko in strojno opremo, kar je očitno povzročilo plaz popularnosti, vsesplošno uporabo in bliskovito širjenje knjižnic za uporabo najrazličnejših priključenih perifernih naprav, senzorjev, prikazovalnikov in ostalih vhodnih in izhodnih naprav, med katerimi je skoraj nemogoče najti izdelek, za katerega ni nekdo že napisal gonilnika za enostavno uporabo celotnega nabora funkcij, ki jih ta podpira.

    Nič čudnega torej ni, da je Arduino v vseh svojih bolj ali manj zmogljivih različicah postal osnova, na kateri temelji razvoj novih izdelkov, vsaj v fazi delujočega prototipa. Seveda je lahko tudi (ugnezdeno) jedro nekega izdelka, periferne naprave ali pa samo vmesnik med različnimi sistemi in protokoli.

    Takšna platforma si vsekakor zasluži svoj DAN in “Arduino Day” ljubitelji in uporabniki te platforme že več let praznujejo njen rojstni dan, dan, ko se je prvič pojavil kot izdelek, ki ga lahko programiramo v brezplačnem integriranem programskem vmesnikom, brez programatorja, prek USB vodila. Tudi v Sloveniji so se letos v Šolskem centru Krško prvi domislili, da bi Arduino dan lahko organizirali tudi pri nas, saj platforme in želje po ustvarjanju na področju elektronike ne poznajo meja, sploh, če je programska in strojna oprema odprta. V Šolskem centru Krško dijaki različne Arduino izpeljanke uporabljajo v svojih inovativnih izdelkih in programirajo iz istega programskega okolja, kar štejejo kot eno izmed izrazitih prednosti te platforme.

    Slike niArduino dneva smo se na povabilo vodstva in profesorjev Šolskega centra Krško udeležili tudi iz uredništva revije Svet elektronike in predstavili svojo razvojno ploščico Minipin, ki lahko deluje popolnoma enako, kot Arduino modul in se iz IDE Arduina programira popolnoma enako, kot eden izmed Arduino modulov. Omeniti moramo tudi prednost, ki jo prinaša uporaba naše razvojne ploščice: vsi priključki so povezani z LED diodami, tako, da lahko v vsakem trenutku spremljamo stanje vhodov in izhodov mikrokontrolerja. Vsi priključki so tudi na voljo za povezovanje na morebitne periferne naprave ali razširitvene ploščice prek Speedy vtičnic, v katere vtaknemo vtikače z 10 priključki, ki jih hitro in enostavno namestimo na ploščat kabel (flat) s stiskanjem, popolnoma brez spajkanja.

    Celotni članek

    Arduino dan

    AX elektronika d.o.o.

    Šolski center Krško-Sevnica

    www.sc-krsko.si

    www.svet-el.si

    2017_SE252_44

    Prejšnji članek
    Naslednji članek