0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoReportaža NI Days 2015

    Reportaža NI Days 2015

    NIDays je največja konferenca družbe NI, namenjena inženirjem, znanstvenikom in predavateljem v Sloveniji. Inženirji iz družbe National instruments so uvodoma predstavili najnovejše tehnologije za merjenje, ugnezdeno krmiljenje, preizkušanje ter najzahtevnejše RF aplikacije.

    Slike ninationalRealni svet deluje analogno in stvari v njem so v neki medsebojni odvisnosti, ki je spet analogna, saj med njimi veljajo neki zakoni fizike, matematike, morda geometrije, ki so med seboj spet v nekem analognem razmerju. Če želimo katerekoli veličine pretvoriti v digitalno obliko, ki je najprimernejša za shranjevanje, analizo in prenos, potem potrebujemo neko »pamet« oziroma inteligenco, ki bo znala narediti natančno pretvorbo iz analogne v digitalno obliko, podatek analizirati, aktivirati določene funkcije na podlagi analize, podatke shraniti in potem posredovati v neko centralno podatkovno bazo, kjer se lahko na podlagi dobljenih parametrov krmilijo vse večji sistemi, vsak večji sistem pa je del še večjega sistema na še višji ravni.

    Internet je globalno omrežje, prek katerega bo nekoč na takšen način vsakemu dostopen parameter, ki ga nekdo pravkar meri, če bo le vozlišče, kateremu neko tipalo pripada, dovolj »pametno«, da bo zmoglo vrednost neke veličine zajeti, obdelati, arhivirati, sprejeti zahtevo po pošiljanju, jo odobriti ali zavrniti in izvesti prenos.

    Večina IoT Stvari obstaja že danes: zgradbe, obrati, stroji in naprave, senzorji in krmiljenja in vse kar potrebujejo, da postanejo Internet stvari je – inteligenca! In v prihodnosti bo naša naloga tem stvarem vgrajevati inteligenco, če želimo na koncu dobiti nek pameten sistem. Vprašamo se: kako to doseči?

    Slike niNational Instruments že desetletja vlaga 250.000 $ letno v razvoj novih platform, integriranih vezij, brezžičnih komunikacijskih sistemov, operacijskih sistemov in programskih orodij, s katerimi lahko spet gradimo platforme, ki omogočajo enostaven pristop k programiranju in združevanju takšnih sistemov.

    National Instruments za ustvarjanje Interneta stvari in premagovanje vse večje kompleksnosti sistemov uporablja pristop, ki temelji platformi. Vizija podjetja je omogočiti inženirjem in znanstvenikom, da bi ta trend postal realnost. Na konferenci so udeleženci lahko sami raziskali najnovejše napredke v NI platformi in kako jih uporabiti za pospešitev preizkušanja, hitreje analizirati in sprejemati odločitve na podlagi meritev in omogočiti pametnejše sisteme in naprave na področju Interneta stvari. V živo smo lahko spremljali demonstracije primerov uporabe in tehnologijo delovanja sistemov v realnem svetu Interneta stvari, kot so na primer testiranje brezžičnih komunikacij, upravljanje s podatki, spremljanje različnih parametrov in oblikovanje komunikacijskega sistema.

    Na tem dogodku bodo strokovnjaki s področja industrije in akademskih krogov predstavili najbolj zanimive možnosti uporabe, ki so jih odkrili z uporabo orodij za grafično načrtovanje sistemov.

    Celotni članek

    Reportaža NI Days 2015

    2015_SE236_16