0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoStrokovni dogodek Novosti TIA Portala

    Strokovni dogodek Novosti TIA Portala

    Siemens je z novim programerskim okoljem TIA Portal v letu 2010 naredil pomemben preskok na naslednjo raven industrijske avtomatizacije in zdaj je prišel čas, da nam razkrije nove dimenzije! Na predstavitvi smo se lahko sami prepričali, kaj vse nam TIA Portal lahko ponudi in kako nam lahko pomaga do večje dobičkonosnosti in učinkovitosti tudi v našem podjetju. »Nadgradnja nove različice TIA Portala in povezani izdelki za industrijsko avtomatizacijo vam bodo dali učinkovit, intuitiven odgovor na vaše današnje in jutrišnje izzive,« pravijo pri Siemensu.

    V podjetju Siemens d.o.o. so se za predstavitev te novosti odločili na posebnem dogodku z naslovom “Predstavitev TIA Portala 2013”, 19. junija 2013 v 3D kinu XpanD v Ljubljani. Ob tej priložnosti so k dogodku predstavitve portala v popoldanskem delu dodali tudi delavnico za prijavitelje izdelkov za nagradni natečaj Werner von Siemens.Slike ni

    Na več zaporednih predstavitvah so Siemensovi strokovnjaki predstavili revolucionarni koncept popolnoma integrirane avtomatizacije (TIA – Totally Integrated Automation), ki njihovim kupcem omogoča investicijo v medsebojno usklajene produkte in sisteme za avtomatizacijo v vseh branžah proizvodne ter procesne industrije. Gre za njihovo edinstveno ponudbo, ki omogoča dolgoročno investicijo in nenehno višanje produktivnosti. Med ključne komponente sistemov industrijske avtomatizacije spadajo programirljivi krmilniki SIMATIC S7, procesno nadzorni sistem PCS7, sistem za nadzor in upravljanje SIMATIC HMI, ter proizvodno-upravljalni sistem (MES – Manufacturing Execution System) SIMATIC IT.

    Najpomembnejša prednost TIA portala je, da prek njega lahko upravljamo z vsemi priključenimi napravami in sistemi v omrežju, ki jih med sabo lahko povezujemo na način povleci-spusti in da je vse programiranje pravzaprav le grafično povezovanje enot med sabo. Ko jim določimo potrebne parametre in IP naslove, so enostavno povezani med sabo in prek spremenljivk lahko spremljamo njihovo delovanje, določamo vsebino prikazov na operacijskih panelih, arhiviranje, preračunavanje z vsemi matematičnimi funkcijami in tako naprej. Spremembe v zvezi z imenovanjem spremenljivk, vhodov in izhodov, pa tudi oznake parametrov lahko kadarkoli spremenimo na enem mestu, samodejno pa se preimenujejo povsod, kjer se pojavijo na priključenih napravah ali vhodno-izhodnih enotah. Za povezavo med napravami je uporabljeno posebno omrežje (ProfiNet), ki je ločeno od glavnega omrežja ( ProfiBus) in deluje v ozadju, s čimer ne obremenjujemo glavnega krmilnega omrežja, ki je namenjen predvsem komunikaciji v zvezi s krmilnimi programi posameznih sistemov, krmilnikov ter vhodno-izhodnih naprav, ki so nanje priključeni.

    Velika prednost TIA portala je najbolj očitna pri krmilnikih z lastno diagnostiko, kjer največkrat lahko napako odkrijemo že z oddaljenim dostopom. Pri tem je zelo priročna možnost, da krmilnik lahko deluje tudi kot spletni strežnik in ima oseba z ustreznim geslom in pooblastili do njega možnost dostopati od koderkoli. Kljub temu je za varnost pred zlonamernimi vdori v krmilna omrežja odlično poskrbljeno z več različnimi načini varovanja, med drugim tudi s požarnim zidom. Praktično lahko do strežnika dostopajo le pooblaščene osebe. Poleg tega varovanja je vgrajena tudi močna zaščita programske opreme, ki jo je nemogoče uporabiti na kakšni drugi, celo enaki napravi, s čimer je zaščiten tehnološki know-how.

    Celotni članek

    AX elektronika d.o.o.

    www.svet-el.si

    www.siemens.si

    Strokovni dogodek Novosti TIA Portala

    2013_SE210_21