0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaProgramiranjeATtiny I2C slave (4) za tiste, ki bi želeli vedeti več

    ATtiny I2C slave (4) za tiste, ki bi želeli vedeti več

    Svet elektronike colorV predhodnih treh nadaljevanjih smo pokazali, kako napisati Bascom-AVR ali Arduino IDE program za mikrokontroler iz ATtiny25/45/85 družine in ga pretvoriti v I2C slave čip.
    Takšen slave lahko pomaga masterju tako, da na sebe prevzame izvršitev neke kompleksne softverske naloge ali pa lahko master izkoristi vezja znotraj slave-a za povečanje lastne hardverske “infrastrukture” (kot v naših primerih).

    Avtor: mag. Vladimir Mitrović
    E-pošta: vmitrovic12@gmail.com
    2022-306-40

    Slabost malih 8-pin ATtiny mikrokontrolerjev je prav majhno število priključkov. Tudi takrat, ko ne potrebujemo več kot 2 ali 3 priključke za povezovanje dodatnih komponent, malo število priključkov potegne za sabo tudi to, da so posameznemu priključku dodeljene različne funkcionalnosti, ki se včasih lahko tudi “nerodno” pokrijejo; to je problem, s katerim smo se tudi mi srečali v našem RGB modulu. Vendar pa so opisane procedure uporabne na vseh ATtiny mikrokontrolerjih z USI vezjem: 14-pin ATtiny24/44/84 in 20-pin ATtiny261/461/861, ATtiny87/167 ali ATtiny2313/4313. Softverska emulacija je uporabna tudi na mikrokontrolerjih, ki nimajo USI, vključno tudi mikrokontrolerje iz ATmega družine. Seveda pri ATmega mikrokontrolerjih je boljša rešitev to, da izkoristimo njihovo TWI vezje, čemur se bomo posvetili v enem od naslednjih člankov.

    Ta vsebina je samo za naročnike

    Če želite odkleniti to vsebino, se naročite.