0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoVarnost s SIMATIC NET

    Varnost s SIMATIC NET

    Vse večja opremljenost industrijskih objektov s komponentami, ki omogočajo priključitev na industrijski Ethernet zahteva poznavanje konfiguracije varnih povezav. Uporaba standardnih komponent informacijske tehnologije in napredek na področju komunikacije osnovane na Ethernetu povzročata ranljivosti, ki jih na fizično izoliranem avtomatizacijskem območju v preteklosti ni bilo.

    V svetu avtomatizacije je trenutno relativno nizko število strokovnjakov, ki poznajo principe, uporabne primere in možne rešitve s področja komunikacijske varnosti.

    Slike niRešitev predstavljajo primeri dobre prakse, od katerih je v nadaljevanju opisan en od pogostejših scenarijev. Ti primeri prikazujejo rešitve, ki so možne z današnjo tehnologijo SIMATIC S7 in SIMATIC NET.

    Problemi varnega prenašanja podatkov

    Trenutno sta aktualna dva večja trenda v industrijski avtomatizaciji:

    • brezžični prenos podatkov,
    • varnost omrežij v proizvodnji.

    Varnost podatkov lahko delimo v tri večje sklope:

    • zaupnost: zagotoviti je potrebno, da informacije med prenosom niso razkrite neavtoriziranim osebam,
    • integriteta: zagotoviti je potrebno, da se informacije med prenosom ne spremenijo. Sistem mora omogočiti zaznavo kakršnih koli sprememb,
    • pristnost/dovoljenje: zagotoviti je potrebno, da je identiteta vseh vpletenih sistemov pri prenosu lahko dokazana brez dvoma. Ne sme biti možno, da nepooblaščena oseba potvori identitete.

    Protokoli uporabljeni v industrijskem Ethernetu so iz dela zbirke IP protokolov. Razdeljeni so v povezljivostno orientirane TCP protokole in nepovezljivostno orientirane UDP protokole.

    Celotni članek

    Varnost s SIMATIC NET

    2011_SE184_23

    www.siemens.si

     

    Politika zasebnosti

    Spoštujemo vašo zasebnost in se zavezujemo, da bomo osebne podatke, pridobljene prek spletnega informacijskega sistema, skrbno varovali in jih brez vaše privolitve ne bomo posredoval tretji osebi oziroma jih uporabili v druge namene. Ker obstajajo v spletnem informacijskem sistemu določene povezave na druge, zunanje spletne strani, ki niso vezane na nas, ne prevzemamo nobene odgovornosti za zaščito podatkov na teh spletnih straneh.

    Hkrati se zavezujemo, da bomo po svojih najboljših možnih močeh varovali podatke in zasebnost obiskovalcev spletne strani .

    Da bi preprečili nepooblaščen dostop do pridobljenih podatkov ali njihovo razkritje, ohranili natančnost osebnih podatkov in zagotovili njihovo ustrezno uporabo, uporabljamo ustrezne tehnične in organizacijske postopke za zavarovanje podatkov, ki jih zbiramo.

    Več: https://svet-el.si/politika-zasebnosti