0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoNarediti prave povezave

    Narediti prave povezave

    Brezžična povezljivost hitro postane nepogrešljiva prav na vseh področjih, saj lahko zagotavlja vse od zamenjave kabelske povezave pa vse do povezave s spletom; celo spreminjanje čisto vsakdanjih predmetov v polno delujoče spletne strežnike. Brezžična povezljivost je resnično prisotna vsepovsod in je v veliki meri posledica stalnih prizadevanj delovnih skupin in industrijskih združenj posvečenih razvoju standardov.

    Slike niS sprejetjem nekih standardov so lahko proizvajalci polprevodnikov veliko bolj prepričljivi v poslovnih dogovorih glede vlaganja v razvoj integriranih rešitev. Razpoložljivost teh rešitev na trgu pa povzroči povpraševanje in če je tehnologija res prava – kot je to primer pri mnogih oblikah brezžične povezljivosti – jim kmalu sledijo tudi drugi proizvajalci, s čimer se ustvari konkurenčni trg in zato se zniža cena na enoto izdelka. To, seveda še poveča povpraševanje in v nekaterih redkih primerih je rezultat pojav, ki je postal znan pod imenom „mega-trend“.

    Mega-trend za brezžično povezljivost ne kaže nikakršnih znakov zniževanja, pravzaprav je sedaj še močnejši; Internet stvari (IS, IoT), bo v osnovi omogočen prav po zaslugi brezžičnih rešitev z majhno porabo in industrijski napovedovalci že napovedujejo, da bo leta 2020 z internetom povezanih več kot 30 milijard novih takšnih naprav. Velika večina teh naprav bo kot primarno povezljivost uporabljala brezžično komunikacijo z nizko porabo, saj se ravno prilega namenu Internetom stvari; porazdeljena inteligenca si s skupnim delovanjem prizadeva narediti življenje „enostavnejše“.

    Pri izdelkih z vgrajenimi brezžičnimi tehnologijami z nizko porabo, ki temeljijo na nekih standardih je zato v tem trenutku videti močno naraščanje povpraševanja; Bluetooth, ZigBee (v vseh svojih mnogoterih oblikah) in WiFi se zdaj pogosto vgrajujejo (največkrat v eni od medsebojnih kombinacij) kot ugnezdeni sistemi v naprave, ki do pred kratkim morda sploh niso imele na voljo nikakršne povezljivosti.

    Bluetooth

    Najbrž je najpogostejša brezžična tehnologija, ki jo danes uporabljamo v izdelkih široke potrošnje ravno Bluetooth; ima robusten protokol za komunikacijo na kratkih razdaljah in ponuja relativno visoke pasovne širine za prenos zahtevnih podatkov. Ena izmed najbolj zahtevnih nalog je prenos zvoka, ki je izjemno občutljiv glede kakovost zaradi sposobnosti človeškega sluha, da zazna celo najmanjša nihanja in odstopanja. Uporaba Bluetooth tehnologije v avdio aplikacijah je zato pri napravah za prostoročno telefoniranje in v zadnjem času tudi pretočnih avdio vsebin mogoča prav zaradi njenih neločljivo povezanih prednosti.

    Povpraševanje po z Bluetooth podprtim predvajanjem zvoka se povečuje, narašča pa tudi želja, da bi zagotovili še več uporabnih funkcij, kot so na primer digitalna obdelava signala in podpora za več kodekov. V napravah široke potrošnje je prav tako zelo pomembno, da se zagotovi privlačen uporabniški vmesnik in v ta namen je Microchip pred kratkim predstavil Bluetooth Audio Development Kit, ki temelji na mikrokontrolerju PIC32 (slika 1).

    Celotni članek

    Narediti prave povezave

    www.microchip.com

    2015_SE229_18