0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaProgramiranjeProgramirajmo AVR-je v C-ju (tako, kot profesionalci) (1)

    Programirajmo AVR-je v C-ju (tako, kot profesionalci) (1)

    V predstavljeni seriji programiranja AVR-jev v C-ju bomo skušali osvojiti potrebna znanja za kasnejše samostojno delo. Celotna serija bo temeljila na programskih primerih, napravljenih na razvojnem orodju MegaPin. Zajeli bomo vse od osnovnih manipuliranj z vhodi/izhodi, do uporabe vgrajenih modulov, kot so USART za serijsko komunikacijo s PC-jem, PWM (pulzno-širinska modulacija) modul, ADC (analogno-digitalni pretvornik), uporaba zunanjih LCD prikazovalnikov, 1-Wire temperaturnih senzorjev, SD pomnilniške kartice kot razširitev pomnilniškega prostora, komunikacijo s PC neposredno preko USB vodila za primer ATMEL AT90USB1287, ter množico ostalih, zelo uporabnih funkcionalnosti.

    Programski jezik C je skupaj s C++ še vedno med najpopularnejšimi programski jezik, in zaradi obstoja množice prevajalnikov za večino računalniških arhitektur tudi med najbolj prenosljivimi programskimi jeziki. Za programiranje AVR mikrokontrolerjev obstaja množica prevajalnikov, osredotočili se bomo na odprto-kodno zbirko prevajalnikov GCC [1] ter programske knjižnice AVR Libc [2, 7] za AVR v jeziku C. Oboje je sestavni del zbirke prosto dostopnih orodij WinAVR [3]. Kot programsko okolje za delo z AVR-ji pa bomo uporabili AVR Studio 4 podjetja ATMEL [4], saj je MegaPin razvojna plošča združljiva z AVR studio programom.

    Dejstva o AVR, ki jih je dobro poznati

    Knjižnica AVR Libc, kljub poimenovanju ni v celoti implementirana po določilih ANSI-C, C99 ali POSIX.1, prav tako ni implementirana programska knjižnica libstdc++, predpostavka za zadostitev predpisom (priporočilom) jezika C++. Vendar pa AVR Libc vsebuje druge spremembe in razširitve za AVR, implementiranih je nekaj značilnih C++ funkcij. Skratka, obstajajo določene razlike in izjeme.

    Ogled celotnega članka je možna le z nakupom letnika v PDF obliki.

    Avtor: Miha Zatler
    2010_SE174_39