0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoReportaža s sejma Embedded World 2012 v Nürnbergu

    Reportaža s sejma Embedded World 2012 v Nürnbergu

    Sejem embedded World ob svoji deseti obletnici uspešnejši kot kadarkoli. Vas zanimajo novosti s področja ugnezdenih sistemov ali bi radi navezali dragocene poslovne stike? Potem sta vam bila sejem in konferenca embedded World pisana na kožo in če ste ta dogodek letos zamudili, boste imeli prihodnje leto spet priložnost, saj obstaja veliko razlogov, zakaj bi morali biti letos od 28. februarja do 1. marca ravno v Nürnbergu.

    Slike niNa deseto obletnico sejma Embedded World v Nürnbergu so organizatorji prvič zabeležili več kot 20.000 obiskovalcev. Sejem so uspešno zaključili s kar dvema rekordnima podatkoma: imeli so 22.262 obiskovalcev z vsega sveta, kar je za celih 17% več kot lani, razstavljalo pa je 872 mednarodnih razstavljavcev, kar je prav tako 9 odstotkov več kot leto prej. S tem je letošnji sejem Embedded World v Nürnbergu največji v zgodovini tega dogodka.

    Slike ni

    Konference so pravi kazalci trendov in kažejo prihodnost razvoja ugnezdenih sistemov. Sejem Embedded World in konference, ki so v tem času potekale, so znova pokazale, da tvorijo vrh združene skupnosti ugnezdenih sistemov. Hiter razvoj na tem področju je viden na tem sejmu. V želji, da bi imeli dovolj prostora za prikaz še več inženirskega znanja in pionirskih inovacij z vseh področjih tega sektorja, smo dogodek razširili na pet razstavnih dvoran, » pojasnjuje Dr.Ing. Matthias Sturm, HTWK Leipzig, predsednik odbora svetovne razstave ugnezdenih sistemov. Prav tako sta močno odmevali tudi obe priznani konferenci – konferenca ugnezdenih sistemov embedded World in konferenca elektronskega prikazovanja in označevanja electronic displays Conference, ki sta z 19 odstotki več udeležencev in predavateljev kot preteklo leto potrdili svoj položaj izjemnih delovnih platform strokovnjakov za ugnezdene sisteme.

    Slike ni

    Organizatorji si štejejo v posebno čast, da so kot enega izmed osrednjih govornikov na electronic displays Conference lahko gostili soustanovitelja ARM, gospoda Mika Mullerja. To konferenco so ustanovili za čim več dialoga in razprave med razvijalci, raziskovalci, uporabniki, distributerji in proizvajalci na področju elektronskih zaslonov in označevanja. Med temami na letošnji konferenci so bile med drugim najnovejše tehnologije zaslonov, kot tudi integracija zaslonov v sisteme in tehnologije krmiljenja zaslonov. Obravnavali so tudi teme s področja grafičnih uporabniških vmesnikov (GUI), različnih tehnologij zaznavanja dotika pri zaslonih, ki so občutljivi na dotik, OLED z izjemno nizko porabo, LED označevanja, LED osvetljevanja, razsvetljave in LED osvetljevanja ozadij zaslonov.

    Poleg obsežnega seznama predstavitev tehničnih podrobnosti so istočasno potekali tudi intervjuji z avtorji, seveda skupaj z intenzivnimi razpravami in stikom z udeleženci.

    Tudi konferenca o ugnezdenih sistemih embedded world Conference je praznovala deseto obletnico, saj poteka vzporedno s sejmom embedded world že od samega začetka. Ta vsakoletni skupni dogodek je v teh letih prav tako hitro naraščal in postal osrednja točka, kjer se srečujejo pripadniki skupnosti ugnezdenih sistemov in prireditev, ki naj bi se je udeležili vsi tisti inženirji, ki pri načrtovanju uporabljajo ali nameravajo uporabljati ugnezdene sisteme.

    Brez dvoma je bilo letošnje srečanje skupnosti embedded world prav poseben praznik, lahko bi rekli – njihov praznik! Želeli so pokazati „najboljše med ugnezdenimi sistemi“ in opozoriti na to, da uspeh industrije temelji na njihovih inovativnih idejah in na razloge, ki »embedded« inženirje postavljajo čisto v ospredje tiste skupine inženirjev, ki živijo od ekonomskih in tehničnih izzivov prihodnosti.

    Odlično oceno minulega sejma lahko organizatorji zaokrožijo še z enim presežnikom: na študentski dan sejma embedded world je sejem obiskalo več kot 1000 študentov iz vse Nemčije in Avstrije in s tem izkoristilo priložnost, da na tem sejmu navežejo stike s strokovnjaki in različnimi podjetji iz tega sektorja. Kot vrhunec dogodka lahko označimo vznemirljivo predavanje enega izmed izumiteljev MP3, Prof.Dr.Ing. Jürgena Herre iz International Audio Laboratories Erlangen, ki je prepričljivo predstavil možnosti za sodobno obdelavo zvočnih signalov.