0,00 €

V košarici ni izdelkov.

0,00 €

V košarici ni izdelkov.

More
    DomovRevijaPredstavljamoReportaža s sejma Embedded World 2012 v Nürnbergu

    Reportaža s sejma Embedded World 2012 v Nürnbergu

     

    Razlogi za obisk sejma

    Ne moremo mimo najpomembnejšega poslanstva sejma, ki pomeni mednarodno srečanje vse industrije in strokovnjakov, ki v tej dejavnosti nekaj pomenijo. Ne glede na to, ali gre za sestavne dele, programska orodja, razvoj sistemov ali svetovanje, je lahko paleta predstavljenih izdelkov na sejmu embedded world zadovoljila vse potrebe in želje, saj je v Nürnbergu predstavljalo svoje izdelke in storitve več kot 800 razstavljavcev iz Nemčije in drugih držav. Tisti, ki so znali izkoristiti priložnost, so sodobnim trendom dali navdih tudi s svojimi lastnimi idejami!

    Sejem embedded world je stičišče mednarodne skupnosti ugnezdenih sistemov – tukaj razstavljavci iz celega sveta pravzaprav predstavljajo tehnologije prihodnosti. Obiskovalci so lahko izkoristili to priložnost za pridobitev novih perspektiv in za neposreden dialog s strokovnjaki s tega področja. Več kot 96% obiskovalcev sejma v letu 2011 iz Nemčije in tujine je ocenilo, da je bila možnost pridobivanja informacij in možnost za navezovanje novih poslovnih stikov na sejmu odlična. Organizatorji so prepričani, da so s sejmom zadovoljni tudi obiskovalci letošnjega sejma, saj so imeli priložnost srečanja z več kot 800 razstavljavci, ki so se predstavili s svežimi inovativnimi idejami in novimi izdelki.

    Slike ni

    Konferenca electronic displays Conference, ki je ves čas potekala vzporedno s sejmom embedded world je bila spet nekaj posebnega. Na dnevnem redu konference so bili prikazovalniki za ugnezdene sisteme, nove tehnologije in prikaz meritev. Na sejmu ste lahko dobili najnovejše informacije o najnovejšem dogajanju in si s tem zagotovili določeno prednost v znanju!

    Sejem embedded world se v letu 2012 ponovno osredotoča na komunikacijo med stroji (M2M). Področje M2M na sejmu je zastopano z izčrpnimi informacijami, od ponudnikov različnih telekomunikacij , do proizvajalcev terminalske opreme in M2M modulov. Bi to zanimali tudi vas? M2M je bila kot posebna tema obravnavana tudi na konferenci embedded world.

    Slike ni

    Obiskali smo tiskovne konference in razstavne prostore nekaterih večjih, svetovno znanih proizvajalcev komponent, modulov ali ugnezdenih sistemov in poskusili izvedeti, kakšen je njihov pogled na sedanjost in prihodnost ugnezdenih sistemov.

    Slike ni

    National Instruments ponuja grafična orodja za sistemske inženirje in znanstvenike, ki delajo pri razvoju naslednje generacije vgrajenih sistemov v panogah, kot so na primer energetika, krmiljenja v industriji in vse oblike transporta. Z (RIO) I/O strojno opremo proizvajalca National Instruments (ki je seveda ponovno nastavljiv) in s pomočjo NI LabVIEW sistemsko programsko opremo lahko manjše ekipe za projektiranje po zahtevah naročnika hitreje izdelajo prototip aplikacije za spremljanje in nadzor različnih parametrov. Pohvalijo se lahko s tem, da njihova orodja uporablja več kot 30.000 podjetij po vsem svetu. Poleg tega NI sodeluje z vodilnimi ponudniki tehnologij, kot so Intel, Xilinx in Analog Devices, s čimer zagotavljajo, da NI ugnezdeni sistemi resnično uporabljajo najnovejše in najboljše tehnologije. Ustvarili so nekakšen ekosistem strank in partnerjev, na sejmu pa izpostaviti nekaj najbolj perečih trendov in izzivov s katerimi se soočajo ekipe inženirjev pri razvoju in načrtovanju ugnezdenih sistemov za nadzor in monitoring.

    Slike ni

    Vizija podjetja National Instruments je trgu ugnezdenih sistemov ponuditi programsko in strojno opremo, ki bo primerna za uporabo v tem trenutku in v prihodnosti. S tem v zvezi so na konferenci objavili tudi svoj pogled na najnovejše tehnologije in poslovne trende na trgu ugnezdenih sistemov. Med ugnezdenimi tehnologijami in arhitekturami omenjajo predvsem ugnezdene sisteme, računalništvo, ki ga je mogoče prekonfigurirati ter prenosne naprave in računalništvo v oblaku.

    Za vedno večje število projektov, ki se jih lotijo ekipe inženirjev, je značilna naraščajoča zapletenost, ki jih prisili, da delajo bolj učinkovito. Pri NI so mnenja, da bi morali proizvajalci in ponudniki tehnologij za potrebe trga ugnezdenih sistemov razvijati komponente, module, ali celo popolne ugnezdene platforme z višjimi stopnjami integracije in večjo funkcionalnostjo. S tem bi pomagali razvojnim ekipam, da bi se lahko izdelek čim hitreje pojavil na trgu.

    Slike ni

    V preteklosti je odločitev med uporabo poceni mikrokrokontrolerja ali bolj zmogljivega procesorja precej enostavna in je temeljila predvsem na pričakovanih potrebah vgrajenih sistemov. Ker pa se sistemi za nadzor in spremljanje vse bolj razvijajo in s tem vsak dan več ponujajo, postaja običajna uporaba vgrajenih sistemov in programirljive logike.